جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 49900
  تاریخ انتشار : 25 فروردین 1393 0:0
  تعداد بازدید : 569

  دادستان کل کشور در شصتمین نشست خبری خبرداد

  بازگشت 10 هزار هکتار زمین تصرف شده

  دادستان کل کشور گفت: در سال ۹۲ آماری از استان ها در خصوص زمین هایی که توسط افراد به ناحق تصرف شده بود، اعلام شد و حدود ۱۰ هزار هکتار از زمین هایی که به نحوی وابسته به دولت بودند، خلع ید شد و در اختیار دولت قرار گرفت، البته ۳ استان گزارش خود را هنوز اعلام نکرده اند.

  به گزارش باشگاه خبرنگاران، دادستان کل کشور در ادامه نشست خبری با اشاره به بازگشت زمین های تصرف شده طی سال 92 به دولت، اظهارداشت: در سال ۹۲ آماری از استان ها در خصوص زمین هایی که توسط افراد به ناحق تصرف شده بود، اعلام شد و حدود ۱۰ هزار هکتار از زمین هایی که به نحوی وابسته به دولت بودند، خلع ید شد و در اختیار دولت قرار گرفت، البته ۳ استان گزارش خود را هنوز اعلام نکرده اند. 

  سخنگوی دستگاه قضا تصریح کرد: قوه قضائیه از سال ۹۲ نسبت به ۹۱ در خصوص شرارت ها و جرایم خشن و افرادی که امنیت مردم را به خطر انداختند، پیشگیری و اقداماتی را انجام داد که هردو تا حدود قابل توجهی نتیجه بخش بود، به طوری که از ۶ عنوان مجرمانه خشن با کاهش ۲۳ درصدی روبرو بوده ایم. 

  حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای با اشاره به مطالبات غیرجاری بانک ها اظهار داشت: دادستان کل کشور به عنوان مدعی العموم برای رسیدگی به مطالبات غیرجاری بانک ها اقداماتی صورت داد، در حالیکه این وظیفه قوه مجریه و بانک مرکزی نیز بوده است. 

  وی ادامه داد: معوقات، سررسید ها و مشکوک الوصول ها جزء مطالبات غیر جاری بانک ها است و در این میان افرادی که به صورت غیرقانونی تسهیلاتی را دریافت کرده و توانایی پرداخت آن را داشته اند، اما پرداختی انجام نداده اند، تحت تعقیب قضایی قرار گرفتند و برخی بازداشت و برخی با قرار وثیقه آزاد شدند و ترتیباتی داده شد تا بدهی خود را بپردازند.

  **مجموع معوقات بانکی سال گذشته 60 هزار میلیارد تومان است

  حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای اظهار داشت: در ارتباط با مبالغی که بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال است، ما لیستی تهیه کرده ایم و با خود بانک ها در حال صحبت و مذاکره هستیم و این در حالی است که بانک های دولتی نسبت به سال ۹۱، ۲۵ درصد افزایش معوقات پیدا کرده است. 

  وی ادامه داد: بانک هایی که دولتی بوده اند اما خصوصی شده اند، معوقات آن ها ۳۷ درصد افزایش داشته و بانک های خصوصی افزایش ۳۳ درصدی داشته به طوری که مجموع معوقات حدود ۶۰ هزار میلیارد تومان است.

  دادستان کل کشور تصریح کرد: بعضی از این معوقات در فعالیت های غیر مفید نظیر سفته بازی، خرید و فروش زمین و ارز بکار گرفته شده است و این در حالی است که اگر این مقدار به بانک بر می گشت و در چرخه تولید قرار می گرفت، قطعا در اقتصاد کشور بی تاثیر نبود، بنابراین ما امیدوار هستیم دولت، بانک مرکزی و بانک ها اقدامات جدی در این زمینه انجام دهند.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28616882
اکنون :
88