جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 40865
  تاریخ انتشار : 30 آذر 1392 15:24
  تعداد بازدید : 415

  افشاگری زندانیان آزاد شده از گوانتانامو از شکنجه های آمریکایی ها

  "ابراهیم ادریس" یکی از دو زندانی سودانی آزاد شده از زندان گوانتانامو در اظهاراتی در شهر خارطوم گفت: مقامات این زندان در دوران 11 سال اسارتم، به طور نظامند مرا شکنجه می کردند.

  reuters6-7.JPG

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری راشا تودی، ابراهیم ادریس که بنا به ادعای مقامات ‌آمریکایی به لحاظ روانی بیمار بوده است، در یک کنفرانس خبری در شهر خارطوم چند ساعت پس از آنکه توسط یک هواپیمای ارتش آمریکا به کشورش بازگشت دست به افشاگری علیه مقامات زندان گوانتانامو زد.

   

  وی که ضعیف به نظر می‌رسید و در صحبت کردن مشکل داشت، به شرح خلاصه دوران طولانی مدت حبس خود در زندان گوانتانامو پرداخت. وی گفت: ما روزانه در معرض شکنجه قرار می‌گرفتیم. ما بدون هیچ یاوری در یک جزیره دور افتاده که محصور در میان سلاح‌ها بود، قرار داشتیم.

   

  وی همچنین از دولت سودان و سازمان‌های حقوق بشری به دلیل تلاش برای آزادی زندانیان گوانتانامو قدردانی کرد. این در حالی است که "نور عثمان محمد" یک زندانی آزاد شده سودانی دیگر به گفته ادریس در بیمارستان بستری بوده و نتوانسته در این کنفرانس خبری حضور پیدا کند.

   

  محمد در فوریه 2011 در یک دادگاه نظامی در برابر اتهامات مطرح شده علیه خود بر اساس قانون سال 2009 کمیسیون‌های نظامی آمریکا اظهار گناهکاری کرد و به 14 سال زندان محکوم شد.

   

  این در حالی است که اقرار به گناهکاری وی مصلحتی بود و همکاری وی با دادستان‌ها باعث شد دادگاه نظامی از طریق یک توافق پیش از محاکمه همه مجازات‌های بالاتر از 34 ماه را لغو کند.

   

  ادریس که از سال 2009 برای آزادی از گوانتانامو تعیین شده بود، گفت: برخی از زندانیان سابق برای دستیابی به آزادی خود اظهار گناهکاری کردند که این اقدام کاملا مصلحتی بود.

   

  همچنین به گفته ادریس زندانیانی که در سال 2013 در اعتصاب غذا شرکت کرده بودند دو برابر بیشتر از دیگران شکنجه می‌شدند.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28624119
اکنون :
97