جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 40861
  تاریخ انتشار : 30 آذر 1392 14:57
  تعداد بازدید : 347

  عفو بین‌الملل:

  اظهارات رییس پلیس یونان علیه مهاجران باید بررسی شود

  سازمان عفو بین الملل از مقامات یونانی خواست تا در مورد اظهارات رییس پلیس این کشور مبنی بر افزایش مدت زمان بازداشت مهاجران غیرقانونی به منظور غیرقابل تحمل کردن شرایط زندگی این افراد تحقیق کنند.

  reuters1-120.jpg

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رسانه‌های داخلی یونان اعلام کردند: رییس پلیس این کشور در نشستی با دیگر مسوولان پلیس دستور داده است که مهاجران را به منظور سخت و غیرقابل تحمل کردن شرایط زندگی‌شان تا هر زمان که ممکن است در بازداشت و حبس نگه دارند.

   

  گفته می‌شود رییس پلیس در این نشست بیان کرده است که اگر به من بگویند می‌توانم به یک کشور سفر کرده و پس از سه ماه بازداشت آزاد شده و می‌توانم دزدی و جیب بری کنم یا هر کاری که می‌خواهم انجام دهم، بسیار ایده‌آل خواهد بود. از این رو ما نیازمند افزایش مدت حبس برای مهاجران غیرقانونی هستیم تا زندگی برای‌شان غیرقابل تحمل شود.

   

  عفو بین‌الملل اعلام کرد: مقامات یونانی موظفند در مورد این اظهارات رییس پلیس تحقیق و در این باره شفاف‌سازی کنند و تضمین دهند که مسوولان اجرای قانون در این کشور به قانون و حقوق بشر مهاجران احترام می‌گذارند.

   

  عفو بین الملل و دیگر سازمان‌های غیردولتی در طول یک سال گذشته موارد متعددی از بدرفتاری و استرداد غیرقانونی مهاجران و پناهندگان در مرز این کشور با ترکیه را ثبت کرده‌اند. این سازمان همچنین اعلام کرده است که پناهندگان و مهاجران در مراکز بازداشت شرایط سخت و غیرقابل تحملی دارند.

   

  براساس گزارش پایگاه اینترنتی عفو بین الملل، برخی از مسوولان حاضر در این نشست اظهارات رییس پلیس را غیرقانونی و نژادپرستانه دانستند.

   

  قوانین اتحادیه اروپا به کشورهای عضو اجازه می‌دهد تا مهاجران را تا 18 ماه می‌توانند به منظور انجام بررسی‌ها در بازداشت نگهدارند و این در صورتی مجاز است که مقامات یک کشور به واقع قصد مسترد کردن این افراد را داشته باشند.

   

  بر اساس این گزارش، سخنگوی پلیس یونان تاکنون پاسخی به اظهارات رییس پلیس نداده است.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28624119
اکنون :
99