جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 40860
  تاریخ انتشار : 30 آذر 1392 14:27
  تعداد بازدید : 519

  معاون اول قوه قضاییه:

  بخش های حقوقی ادارات به طور شایسته از دستگاه های خود دفاع نمی کنند

  معاون اول قوه قضاییه با تاکید بر فراهم شدن زیرساخت های لازم برای حذف آسیب‎های اجتماعی گفت: فقر یکی از این آسیب های اجتماعی است که باید در کشور اسلامی ایران برطرف شود.

  3948.jpg

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین رییسی طی سخنانی در همایش توانمندسازی حقوقی و معاضدت قضایی، گفت: یکی از برکات باارزش انقلاب اسلامی ایران تشکیل کمیته امداد امام خمینی(ره) است.

   

  وی کمیته امداد را یک نهاد برخاسته از متن انقلاب اسلامی ایران ذکر کرد و افزود: این نهاد که برخاسته از آموزه‌های دینی و سیره ائمه‌ اطهار (ع) است با هدف توجه به محرومان شکل گرفت.

   

  نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه مدعیان حقوق بشر و کمک به محرومان در دنیا فراوان هستند، ادامه داد: کمک با هدف قرب الهی از تفاوت‌های اساسی توجه به دیگران در آموزه‌های دینی اسلام با غرب است.

   

  وی فقر را زاییده یک رابطه ناعادلانه اجتماعی دانست و گفت: در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اگرچه طی این سه دهه کارهای فراوانی در این زمینه انجام شده است، اما به‌دلیل گسترده بودن زیرساخت‌های لازم برای حذف این آسیب اجتماعی، نیازمند گذشت زمان برای نتیجه در این زمینه هستیم.

   

  رییسی با اشاره به اینکه مددکاری جزء شاخصه‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است، تصریح کرد: امروز فعالیت‌های کمیته امداد محدود به داخل کشور نبوده، بلکه با ایجاد دفاتر در سایر کشورها فعالیت‌های خود را جهانی کرده است.

   

  وی با بیان اینکه بخش‌های حقوقی ادارات دولتی آنچنان که شایسته است از حقوق دستگاه‌های خود دفاع نمی‌کنند، گفت: شخصی از بانک وام گرفته ولی در بازپرداخت آن کوتاهی می‌کند، با این وجود بخش حقوقی بانک انگیزه‌ای برای پیگیری حقوقی ندارد و پرونده در حد لایحه در دادگستری مختومه و حقوق دستگاه ضایع می‌شود.

   

  معاون اول قوه قضائیه بر پیگیری مسائل حقوقی مددجویان کمیته امداد تاکید کرد و ادامه داد: حقوقدانان نیکوکار با دانش و انگیزه کافی در احقاق حق این افراد اقدام کنند.

   

  وی با اشاره به مرز مشترک خراسان جنوبی با کشور افغانستان و پاکستان، یادآور شد: با این وجود خراسان جنوبی بین استان‌های کشور کمترین میزان جرم و ناهنجاری اجتماعی را دارد.

   

  رییسی، فرهنگ و اعتقادات بالای دینی را از مهم‌ترین دلایل کاهش ناهنجاری در این استان دانست و خاطرنشان کرد: این استان به‌دلیل وضعیت اقلیمی خاص خود و خشکسالی‌های پیاپی، نیازمند توجه بیشتر مسئولان است.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28624119
اکنون :
36