جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 40850
  تاریخ انتشار : 30 آذر 1392 13:18
  تعداد بازدید : 321

  زاهدی:

  فرجی دانا مستندات قانونی خود را برای بازگشت به تحصیل دانشجویان ستاره دار ارایه کند

  رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با تاکید بر اینکه وزیر علوم، تحقیقات و فناوری باید مستندات قانونی خود را برای بازگشت به تحصیل دانشجویان به نمایندگان مجلس ارایه کند، گفت: ممکن است فرجی دانا برای این گونه اقدامات دلیل قانونی داشته باشد که لازم است اسناد قانونی خود را در این رابطه ارایه کند.

  فرجی‌دانا مستندات قانونی خود را برای بازگشت به تحصیل دانشجویان ستاره‌دار ارایه کند

  محمدمهدی زاهدی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت،‌ با بیان اینکه مستندات برای بازگشت دانشجویانی که از سوی هیات مرکزی گزینش اجازه تحصیل یافته‌اند باید از پشتوانه قانونی برخورار باشد، افزود: اگر هیات عالی گزینش بر اساس اسنادی قانونی دست به چنین اقدامی زده‌ است، وزیر وزیر علوم، تحقیقات و فناوری می‌تواند آنها را به نمایندگان مجلس ارایه کرده تا هرگونه شک و شبهه‌ای در این میان برطرف شود.

  نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی،‌ ادامه داد: چندی پیش جمعی از نمایندگان در کمیسیون آموزش و تحقیقات پیرامون بازگشت به تحصیل 126 دانشجو، سوالاتی را از ئزیر علوم پرسیدند که بی‌نتیجه باقی ماند زیرا نمایندگان سوال کننده قانع نشدند.

  این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه هم اکنون سوال از وزیر علوم،‌ تحقیقات و فناوری به هیات رئیسه مجلس تقدیم شده و به زودی در صحن مجلس مورد بررسی قرار می‌گیرد،‌ تصریح کرد: فرجی‌دانا می‌تواند تا قبل از مطرح شدن سوال نمایندگان از وی در صحن علنی مجلس، در جلسه‌ای مذاکراتی را با سوال‌کنندگان داشته باشد و اسناد قانونی خود را به آنها نشان دهد.

  زاهدی با بیان اینکه بدون‌شک با ارایه مستندات قانونی برای بازگشت به تحصیل برخی دانشجویان، نمایندگان سوال کننده از سوال خود نیز عدول می‌کنند، گفت: زیرا نمایندگان تابع قانون بوده و موضوعی را خارج از چارچوب قانونی انتظار ندارند.

  وی با یادآوری علت همکاری نکردن هیات مرکزی گزینش با اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، افزود: با توجه به اینکه مجلس از بعد نظارتی خود می‌تواند نسبت به اجرای قوانین نظارت داشته باشد بنابراین یکی از نمایندگان کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس برای پیگیری در مورد بازگشت به تحصیل دانشجویان به دنبال یکسری اطلاعات از هیات مرکزی گزینش بود.

  نماینده مردم کرمان و راور در مجلس نهم،‌ تاکید کرد: هیات مرکزی گزینش با استناد به مصوبه‌ای از شورای عالی انقلاب فرهنگی از ارایه اطلاعات در مورد بازگشت به تحصیل دانشجویان به یکی از نمایندگان کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس امتناع کرد که بعد از بررسی‌های انجام شده از سوی نماینده مذکور، مشخص شد اصلا چنین مصوبه‌ای در شورای عالی لنتقلاب فرهنگی وجود ندارد.

  رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی،‌ گفت: در جلسه اعضای این کمیسیون با فرجی دانا،‌ وزیر علوم عنوان کرد که هرگونه اطلاعات در اختیار نمایندگان قرار خواهد گرفت که تاکنون در این زمینه اقدامی صورت نگرفته است.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28624119
اکنون :
19