جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 40774
  تاریخ انتشار : 30 آذر 1392 10:12
  تعداد بازدید : 495

  آقامحمدی:

  اعمال تحریم های جدید نقض آشکار توافقنامه ژنو بود

  عضو کمیسیون ملی امنیت مجلس شورای اسلامی با اشاره به اعمال تحریم ها علیه چند شرکت ایرانی گفت: این تحریم ها توافقنامه ژنو را نقض کرد.

  اعمال تحریم‌های جدید نقض آشکار توافقنامه ژنو بود

  به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ابراهیم آقامحمدی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی  با اشاره به تحریم‌های جدید دولت آمریکا علیه چند شرکت ایرانی اظهار داشت: در توافقنامه ژنو آمده است که دولت آمریکا از تحمیل و اعمال هرگونه تحریم علیه ایران خودداری کند، یعنی نه خود تحریمی را وضع کند و نه اینکه اگر کنگره تحریمی را تصویب کرد، آن مصوبه را اجرا نکند. ولی جالب اینجاست که دولت آمریکا هم تحریم‌ها را تصویب کرد و خودش نیز مجری آن شده است و وزارت خزانه‌داری کل و بازرگانی این اقدام را انجام داده است.

  عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس افزود: اعمال تحریم‌های جدید علیه شرکت‌های ایرانی نقض آشکار توافقنامه ژنو است. به‌هرحال حقوقدانان و صاحب‌نظران می‌توانند در این خصوص نظر بدهند.

  وی گفت: مجلس باید توافقنامه ژنو را در راستای کمک به دولت و شناسایی نقاط ضعف و قوت بررسی کند تا متوجه شود که در توافقنامه چه‌چیزی بوده و چرا این‌گونه گفته می‌شود.

  به گزارش تسنیم،آقامحمدی در پایان خاطرنشان کرد: توافقنامه ژنو با اعمال تحریم‌ها نقض شده و آمریکا اگر به مسیر درست مذاکرات بازنگردد، ما باید این مذاکرات را متوقف کنیم و متوقف شده تلقی کنیم، چرا که نمی‌شود آنها کج‌رفتاری کنند و ما دنبال کج‌رفتاری آنها برویم.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28623986
اکنون :
23