جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 40755
  تاریخ انتشار : 30 آذر 1392 8:33
  تعداد بازدید : 456

  مهدوی‌ثابت:

  هدف تحریم های جدید تخریب توافقات ژنو نیست

  یک حقوقدان گفت: تحریم های صورت گرفته علیه ایران، تحریم جدیدی محسوب نمی شود؛ زیرا مربوط به گذشته است؛ لذا هدف از اعمال این تحریم ها، تخریب توافقات ژنو نیست.

  mona hobehfekr-3-3.jpg

  محمدعلی مهدوی‌ثابت در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در مورد تحریم‌های نا به حق اعمال شده علیه ایران و بررسی آن از منظر حقوقی اظهار کرد: در ژنو تعهداتی به صورت شفاهی بین طرفین بیان و قرار شد این توافقات شفاهی به صورت کتبی ثبت شود تا

  بعد از به ثبت رساندن توافقات طرفین مجدد آن را بررسی و امضا کنند تا به یک قرارداد بین‌المللی تبدیل شود. در نهایت بحثی که مطرح است این است که این تحریم‌ها از قبل در برنامه آمریکا پیش‌بینی شده بود.

   

  وی با اشاره به این‌که «رییس‌جمهور آمریکا مخالف این تحریم‌ها» خاطرنشان کرد: اوباما با این تحریم‌ها مخالف است اما کنگره آمریکا معتقد است اگر این تحریم‌ها اعمال نشود، دولت ایران حاضر نیست اقدامات مربوط به مسائل اتمی خود و تولید اورانیوم با درصد بالا را در برخی مراکز متوقف کنند؛ بنابراین تحریم‌هایی که در حال حاضر اعمال شده است از قبل پیش‌بینی شده بود و بیشتر جنبه تبلیغ و هیاهو برای زیر فشار گذاشتن ایران دارد.

   

  وی در مورد شرکت‌هایی که اخیرا تحریم شده‌اند نیز گفت: این شرکت‌ها از قبل تحت تعقیب قرار داشتند که بارها به آن‌ها اخطار داده شده بود و آن‌ها به این اخطارها که باید ارتباطشان را با ایران قطع کنند نوجه نکردند؛ لذا تحریم آن‌ها جزء تصمیمات قبلی بانک مرکزی آمریکا بوده است.

   

  این حقوقدان با بیان این‌که «از نظر حقوقی توافق ژنو نقض نشده است»، گفت: موافقتی که کشورهای 1+5 با ایران داشتند، در راستای رسیدن به یک هدفی بوده است؛ بنابراین هدف آن‌ها تخریب توافقات ژنو نیست.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28624119
اکنون :
80