جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 40754
  تاریخ انتشار : 30 آذر 1392 8:30
  تعداد بازدید : 351

  صالحی:

  توافقنامه ژنو مبتنی بر حقوق مسلم هسته ای ایران است

  رییس سازمان انرژی اتمی کشور، گفت: توافقنامه ژنو مبتنی بر حقوق مسلم هسته ای ایران و اساسنامه آژانس بین المللی انرژی اتمی و NPT است.

  23-375.jpg

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه قم، علی اکبر صالحی روز پنجشنبه در دیدار با آیت الله نوری همدانی از مراجع تقلید، افزود: این توافق نامه خوب و حافظ حقوق هسته‌ای کشور است.

  وی با تاکید براینکه تاسیسات هسته‌ای ایران با قدرت به کار خود ادامه می دهد، گفت: تاسیسات هسته‌ای ایران از جمله راکتور اراک با قدرت به کار خود ادامه می دهد.

  رییس سازمان انرژی اتمی کشور، گفت: ذخیره سازی اورانیوم 20درصد برای سالهای آینده انجام شده است و در این زمینه نگرانی نداریم.

  صالحی با اشاره به اینکه غربی‌ها خواستار این بودند که راکتور آب سنگین اراک را از ما گرفته و یک راکتور آب سبک بدهند، گفت:‌ ما از این دستاورد ارزنده عدول نکرده‌ایم و قصد نداریم این دستاورد را از دست بدهیم.

  وی با اشاره به اینکه در این توافقنامه اقدامات اطمینان‌بخش و اعتماد‌سازی صورت گرفته است، افزود: مقصد نهایی روشن شده است و در این میان برخی اقدامات نیز تعریف شده و طرفین به صورت مساوی اقدام خواهند کرد.

  رییس سازمان انرژی اتمی با اشاره به وجود یک وضعیت آرمانی و یک وضعیت موجود در مسئله توافق با 1+5گفت: اگر غرب حسن نیت نشان داده و کار توافق بر مبنای فتوای رهبر معظم انقلاب مبنی بر تحریم ساخت سلاح هسته‌ای پیش رود، به وضعیت آرمانی می‌رسیم اما آنها چنین حسن نیتی از خود نشان ندادند.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28624119
اکنون :
34