جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 40733
  تاریخ انتشار : 28 آذر 1392 10:2
  تعداد بازدید : 508

  رییس ستاد دیه کل کشور تاکید کرد

  کمک به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد، وظیفه اصلی ستاد دیه

  رییس ستاد دیه کل کشور، گفت: وظیفه اصلی این ستاد، کمک به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد است.

  به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه زنجان، به نقل از روابط‌عمومی دادگستری کل استان زنجان، "سید اسدالله جولایی" در جلسه ستاد دیه استان زنجان، با اشاره به اینکه ستاد دیه کشور از سال 1369 با تلاش شهید لاجوردی تشکیل و پایه‌گذاری شد، افزود: این اقدام خیر و حسنه تا روز قیامت برای شخص و خیرین برکاتی خواهد داشت، چرا که بعد از شهید لاجوردی، سایر مسوولان نیز تلاش‌های زیادی در این ستاد انجام داده‌اند.

   

   

   

  وی با اشاره به اینکه جلسات ستاد دیه کشور با حضور همه اعضاء به طور منظم و منسجم برگزار می‌شود، گفت: نظم و انسجام این جلسات در کشور بی‌نظیر است که ثمرات بسیار خوبی نیز داشته است.

   

   

   

  جولایی، رسالت اصلی این ستاد را کمک برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد برشمرد و تصریح کرد: این کمک‌ها نباید در سایر امورات هزینه شود و این در حالی است که هزینه‌های ستاد دیه و انجمن حمایت از زندانیان برای موارد به خصوص خود اختصاص و صرف می‌شود.

   

   

   

  وی ارایه آمار به موقع استان‌ها به ستاد مرکزی برای اطلاع از تعداد و نوع زندانیان جرایم غیرعمد را خواستار شد و گفت: متاسفانه برخی استان‌ها در این زمینه ضعیف عمل می‌کنند که نیاز به بررسی و اقدام مجدانه می‌باشد که ما در مرکز با پیگیری و جمع‌آوری این آمارها جهت ارایه گزارش به مسوولان امر زمینه را برای اختصاص بودجه و تمهیدات لازم جهت آزادی زندانیان بیشتر جرایم غیرعمد را فراهم کنیم.

   

   

   

  در ادامه این جلسه، رییس‌کل دادگستری استان زنجان نیز گفت: خوشبختانه اعضای ستاد دیه استان، افرادی مومن و متعهد هستند که به جهت جایگاه و مقام ویژه‌ای که دارند، مورد قبول مردم استان نیز هستند.

   

   

   

  "جعفر گل‌محمدی" تصریح کرد: با اقدامات ارزشمند ستاد دیه در جهت کمک و مساعدت به مجموعه دادگستری استان در راستای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد، زمینه و فرصت برای رسیدگی به سایر پرونده‌ها فراهم خواهد شد.

   

   

   

  مدیرکل امور زندان‌های استان زنجان نیز در این جلسه، گفت: در بحث بودجه و کمبود وسیله نقلیه و ارایه تسهیلات بانکی از طرف بانک‌های عامل مشکلاتی در ستاد دیه استان وجود دارد که باید در جهت رفع آن‌ها بر اساس ضوابط چاره‌ای اندیشید.

   

   

   

  "علاء‌الدین کریمی"خاطرنشان کرد: در 8 ماهه امسال 89 نفر از زندانیان جرایم غیرعمد در استان زنجان با کمک‌های مالی ستاد دیه استان از زندان آزاد شدند.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28624119
اکنون :
85