جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 40716
  تاریخ انتشار : 27 آذر 1392 14:11
  تعداد بازدید : 424

  عسگری در گفتگو با باشگاه خبرنگاران:

  آمریکا به منظور بهره برداری سیاسی، تعهدات خود را نقض می کند

  یک حقوقدان بین الملل گفت: نقض تعهدات در توافقنامه ژنو از سوی آمریکا به خوبی نشان می دهد که غرب در قضایایی همچون پرونده هسته ای ایران رویکرد حقوقی ندارد، بلکه به دنبال بهره برداری سیاسی در جهت حفظ منافع خود است.

  "یدالله عسگری"در گفتگو با خبرنگار حقوقی ـ قضایی باشگاه خبرنگاران،  با اشاره به نقض توافقنامه ژنو و تصویب تحریم‌های جدید علیه جمهوری اسلامی ایران از سوی آمریکا اظهار دشت:  این امر علاوه بر اینکه موجب تخریب فضای حاکم بین دو کشور می‌شود، مغایر تعهدات توافق‌شده در ژنو است.

  وی ادامه داد: بر اساس اصل "نقض در معاهدات دوجانبه یا چند‌جانبه از سوی یکی از طرف‌های معاهده" که طرفی حق دارد معاهده را فسخ کند، بنابراین ایران می‌تواند به صورت متقابل از انجام تعهدات در توافقنامه ژنو سرباز زند.

  عسگری با بیان اینکه تصویب تحریم‌های جدید علیه  جمهوری اسلامی ایران در حالی اتفاق افتاد که کشورمان بر لزوم اعتماد‌سازی طرف مقابل تاکید داشت، افزود: این تخلفات از سوی امریکا نشان می‌دهد این کشور در آینده نیز نمی‌تواند به تعهدات خود پایبند باشد.

  این حقوقدان بین‌الملل در پایان خاطرنشان کرد: نقض تعهدات در توافقنامه ژنو از سوی آمریکا به خوبی نشان می‌دهد که غرب در قضایایی همچون پرونده هسته‌ای ایران رویکرد حقوقی ندارد بلکه به دنبال بهره‌برداری سیاسی در جهت حفظ منافع خود است.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28624119
اکنون :
27