جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 40715
  تاریخ انتشار : 27 آذر 1392 14:1
  تعداد بازدید : 476

  حجت‌الاسلام والمسلمین رهبر در گفتگو با باشگاه خبرنگاران:

  انجام مذاکرات با غرب به معنای اتمام حجت با آنها بود/ ایران حق دارد توافقنامه را فسخ کند

  عضو کمیسیون حقوقی مجلس هشتم گفت: از همان ابتدای راه مشخص بود که طرف غربی در مذاکرات هسته ای حسن نیت نداشته و به تعهدات خود پایبند نخواهد بود اما انجام مذاکرات با آنها به عنوان اتمام حجت در جهت نشان دادن کشورمان به عنوان کشوری صلح طلب و منطقی بود.

  "حجت‌الاسلام والمسلمین محمدتقی رهبر"  در گفتگو با خبرنگار حقوقی ـ قضایی باشگاه خبرنگاران؛  با اشاره به نقض توافقنامه ژنو و تصویب تحریم‌های جدید علیه جمهوری اسلامی ایران از سوی آمریکا، اظهار دشت: با توجه به اقدامات اخیر آمریکا مبنی بر اعمال تحریم‌های جدید علیه جمهوری اسلامی ایران، کشورمان به لحاظ حقوق بین‌الملل، این حق را دارد که از عمل به تعهدات خود در توافقنامه ژنو سرباز زند.

  وی ادامه داد: از آنجایی که آمریکا یک طرفه و با اعمال تحریم علیه ایران معاهده ژنو  را نقض کرده است، بنابراین از دیدگاه حقوق بین‌الملل دارای مسئولیت است.

  حجت‌الاسلام والمسلمین رهبر افزود: از همان ابتدای راه مشخص بود که طرف غربی در مذاکرات حسن نیت نداشته و به تعهدات خود پایبند نخواهد بود اما انجام مذاکرات با آنها به عنوان اتمام حجت در جهت نشان دادن کشورمان به عنوان کشوری صلح‌طلب و منطقی بود.

  عضو حقوقی مجلس هشتم در پایان خاطرنشان کرد: آمریکا به جای متعهد بودن به توافقات ژنو برخلاف آن عمل کرد و حتی با اعمال تحریم‌ها موجبات بی‌اعتمادی بیشتر کشورمان به آنها را فراهم کرد.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28624119
اکنون :
45