جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 40712
  تاریخ انتشار : 27 آذر 1392 13:51
  تعداد بازدید : 466

  دادگاه آمریکایی:

  جمع آوری اطلاعات تلفنی مغایر قانون اساسی است

  دادگاهی در آمریکا جمع آوری اطلاعات تلفنی را مغایر قانون اساسی دانست.

  dw-91.jpg

  به گزارش سرویس فناوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، برای نخستین بار دادگاهی در آمریکا برخی فعالیت‌های آژانس امنیت ملی آمریکا را مغایر قانون اساسی این کشور دانست و این حکم می‌تواند راه را برای شکایت دیگر شهروندان آمریکایی علیه جمع‌آوری اطلاعات انبوه هموار کند.

  ریچارد لئون، رئیس دادگاه فدرال آمریکا، اعلام کرد که جمع‌آوری انبوه اطلاعات تلفنی از سوی آژانس امنیت ملی آمریکا احتمالا نقض قانون اساسی این کشور است.

  قاضی دادگاه گفت که احتمالاً جمع‌آوری اطلاعات با بخش‌هایی از قانون اساسی آمریکا مغایرت دارد. در متمم چهارم قانون اساسی آمریکا بر احترام به عرصه خصوصی شهروندان و حفاظت از آن تصریح شده است.

  رای دادگاه فدرال آمریکا اعتباری موقت دارد و دولت آمریکا می‌تواند علیه این حکم درخواست استیناف دهد. گفته می‌شود که دولت اوباما می‌تواند به دلیل اهمیت موضوع و حفظ منافع امنیت ملی خواستار تشکیل دادگاه تجدیدنظر شود.

  در صورتی که حکم اولیه دادگاه فدرال مورد تایید قرار گیرد، آژانس امنیت ملی آمریکا دیگر اجازه جمع‌آوری انبوه اطلاعات تلفنی از شهروندان این کشور را نخواهد داشت.

  به گزارش دویچه وله، رئیس دادگاه درباره پیامدهای رای خود گفت: شاکیان شانس زیادی دارند که با مستندسازی شکایت خود نشان دهند که حقوق شخصی آنان در سپهر خصوصی بر منافع دولتی ارجحیت دارد.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28624119
اکنون :
96