جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 40707
  تاریخ انتشار : 27 آذر 1392 13:35
  تعداد بازدید : 459

  تلاش 20ساله برای برگرداندن 15 هکتار از اراضی ملی

  رییس پلیس آگاهی شرق استان تهران، از کشف یک فقره زمین خواری به ارزش 4 میلیارد تومان و برگرداندن 15 هکتار زمین به اراضی ملی، پس از20 سال تصرف خبر داد.

  120-42.jpg

  به گزارش سرویس «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سرهنگ کمانکش با اعلام این خبر گفت: به دنبال شکایت شرکت آب منطقه‌ای استان مبنی بر اینکه افرادی مساحت قابل توجهی از بستر رودخانه «علی خراط» را به صورت غیرقانونی تصرف و زمینه‌ساز وارد شدن خسارت به مزارع اطراف رودخانه شده‌اند، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان این پلیس قرار گرفت.

   

  وی افزود: در این راستا پس از بررسی‌های انجام شده از اوراق پرونده، از کارشناسان اداره آب دعوت به عمل آمد و با استفاده از نقشه‌های هوایی و تعیین بستر و حریم رودخانه، متصرفات صورت گرفته به اثبات رسید.

   

  به گفته وی 9 مالک اراضی تصرف شده شناسایی و به پلیس آگاهی احضار و با توجه به عدم وجود مستندات مالکیت، متهمان به بزه انتسابی اعتراف کردند.

   

  کمانکش با اشاره به صدور دستور قضایی مبنی بر رفع تصرف بیست ساله اراضی بیان کرد: نمایندگان اداره مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس ‌آگاهی، کارشناس و نماینده حقوقی اداره آب با دعوت از کلیه متهمان در محل حضور یافته و بالغ بر 150 هزار متر مربع معادل 15 هکتار حریم و بستر رودخانه رفع تصرف شد.

   

  رئیس پلیس آگاهی شرق استان تهران در پایان ضمن هشدار به مفسدان اقتصادی و تاکید برعزم پلیس در برخورد با جرایم اقتصادی ارزش تقریبی زمین تصرف شده را 40 میلیارد ریال برآورد کرد.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28624119
اکنون :
99