جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 40706
  تاریخ انتشار : 27 آذر 1392 13:33
  تعداد بازدید : 419

  مدیرکل دفتر انتشارات تکنولوژی آموزشی:

  با تخلفات تجاری کتب کمک آموزشی برخورد می شود

  مدیرکل دفتر انتشارات تکنولوژی آموزشی وزارت آموزش و پرورش از ورود مجرای قانونی این وزارتخانه به بخش ساماندهی کتاب های کمک آموزشی خبر داد و گفت: با توجه به تاکید وزیر آموزش و پرورش مقرر شده با تخلفاتی که جنبه تجاری دارد، برخورد شود.

  1-2541.jpg

  محمد ناصری در گفت‌وگو با خبرنگار«آموزش و پرورش» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه گام‌های خوبی در حوزه کتاب‌های کمک آموزشی برداشته شده است، اظهار کرد: همچنان خلاءها و ناهماهنگی‌هایی وجود دارد و اتفاقاتی رخ می‌دهد که مصوبه 828 شورای عالی آموزش و پرورش را خدشه‌دار می‌کند اما با این حال امروز بیش از 50 درصد کتاب‌های کمک آموزشی مطابق با استانداردهای آموزش و پرورش تولید می‌شود.

   

   

  وی ادامه داد: هر چند ساماندهی بیش از 50 درصدی کتاب‌های کمک آموزشی در یک دهه اتفاق خوشایندی است اما نباید فراموش کرد که کمتر از 50 درصد کتاب‌های بازار نیز غیراستاندارد است.

   

  ناصری از ورود مجرای قانونی آموزش و پرورش به بخش ساماندهی کتاب‌های کمک آموزشی خبر داد و گفت: با توجه به تاکید وزیر آموزش و پرورش مقرر شده با تخلفاتی که جنبه تجاری دارد، برخورد شود.

   

  وی در ادامه تصریح کرد: همان‌گونه که برای تهیه مواد غذایی کودکان استانداردها را رعایت می‌کنیم برای تغذیه فکر فرزندان نیز باید دنبال کتاب‌های استاندارد باشیم.

   

  به گفته مدیرکل دفتر انتشارات تکنولوژی آموزشی وزارت آموزش و پرورش، کتب‌ غیراستاندارد کمک آموزشی موجود در بازار نشر برخلاف برنامه‌های سند تحول که به دنبال تفکر و خلاقیت محوری است حل‌المسایل منتشر می‌کنند که با برنامه‌های آموزش و پرورش منافات دارد.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28624119
اکنون :
71