جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 27060
  تاریخ انتشار : 24 اردیبهشت 1392 10:26
  تعداد بازدید : 514

  شرکت های سرمایه پذیر مکلف به پرداخت سود سهام عدالت به سازمان خصوصی سازی شدند

  نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به بندهای درآمدی لایحه بودجه، شرکت های سرمایه پذیر را مکلف کردند تا سود سهام عدالت تقسیم شده را به سازمان خصوصی سازی پرداخت کنند.

  13-316.jpg

  بر اساس این موضوع،‌ این شرکت‌های سرمایه‌پذیر مکلف هستند تا سود سهام عدالت تقسیم شده مصوب مجامع عمومی موضوع فصل ششم قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی تا تسویه کامل اقساط را از زمان تصویب قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی به سازمان خصوصی‌سازی پرداخت کنند. همچنین سازمان مذکور مکلف است مبالغ وصولی را به حساب درآمد عمومی نزد خزانه‌داری کل کشور واریز کند. سازمان مذکور می‌تواند جهت وصول سود سهام موضوع این بند و سایر اقساط معوق شرکت‌های واگذار شده از طریق ماده 48 قانون محاسبات عمومی کشور مصوب 1366 اقدام کند. همچنین اجراییات سازمان امور مالیاتی کشور موظف است خارج از نوبت در خصوص وصول این اقساط با سازمان خصوصی‌سازی همکاری کند.

   

  بر اساس این بند، مجمع عمومی شرکت‌های فوق‌الذکر نیز موظف به انتقال سهام فروخته شده به خریداران اعم از نقدی، قسطی و یا رد دیون حداکثر ظرف یک ماه می‌باشند.

   

  همچنین سازمان خصوصی‌سازی نیز مکلف است در صورت افزایش سهم نهادهای عمومی غیردولتی پیش از سقف مجاز از واگذاری سهام جدید به این نهادها ممانعت به عمل آورد.

   

  منبع خبر

  http://www.isna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28241306
اکنون :
29