جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 27059
  تاریخ انتشار : 24 اردیبهشت 1392 9:46
  تعداد بازدید : 536

  فرمول تعیین مالیات حقوق کارکنان شرکت های واگذار شده

  نمایندگان مجلس شورای اسلامی در سومین روز رسیدگی به لایحه بودجه 92 در جلسات علنی مجلس به ادامه بررسی بخش های درآمدی پرداختند.

  فرمول تعیین مالیات حقوق کارکنان شرکت‌های واگذار شده

   
  majles-4.jpg 

   

  نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به بندهای درآمدی لایحه بودجه، با سپرده‌گذاری بانک مرکزی در بانک‌های خارجی مخالفت کردند.

   

  براساس آنچه که در لایحه دولت آمده بود، به بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اجازه داده می‌شد به منظور افزایش سهم تسهیلات ارزی بخش غیردولتی مبلغ 5 میلیارد دلار در بانک‌های عامل و یا بانک‌های خارجی سپرده‌گذاری نماید.

   

  با توجه به اینکه کمیسیون تلفیق در گزارش خود این بند را حذف کرده بود، درخواست بازگشت به لایحه دولت مطرح شد که نمایندگان مجلس با آن مخالفت کردند.

   

  مالیات حقوق کارکنان شرکت‌های واگذار شده بر اساس نرخ مالیاتی قبل از واگذاری محاسبه می‌شود

   

   

  مایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به بندهای درآمدی لایحه بودجه سال 92، مصوب کردند که مالیات حقوق تمامی کارکنان شرکت‌های واگذار شده (سهام کنترلی) در طول سال واگذاری بر اساس نرخ مالیاتی قبل از واگذاری محاسبه و پرداخت می‌شود.

   در مورد یک بند پیشنهاد حذف نیز مطرح شد که مورد موافقت قرار نگرفت.

   

  همچنین نمایندگان در ادامه رسیدگی به بندهای درآمدی لایحه بودجه به دولت و دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده 5 قانون محاسبات عمومی کشور مصوب 1366 اجازه دادند که در صورت آغاز عملیات اجرایی احکام مرتبط با واگذاری و یا فروش اموال در اجرای این قانون و قوانین بودجه سنواتی قبل که تا پایان سال مذکور به انجام نرسیده است اقدامات لازم جهت تکمیل عملیات اجرایی را طی سال 92 به انجام برسانند.

   

  بر اساس این گزارش، همچنین مصوب شد که صددرصد وجوه واریزی از محل اعتبارات ردیف‌های متفرقه مربوطه که در این قانون پیش‌بینی شده است با تصویب هیات وزیران، حسب مورد در اختیار دستگاه اجرایی ملی یا استانی ذیربط قرار می‌گیرد تا صرف اجرا و ایفای تعهدات طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای نیمه تمام مصوب شود.

   

  ادامه دارد

  منبع خبر

  http://www.isna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28241306
اکنون :
34